GPO – brak Internet Explorer Maintenance

Zaistniała potrzeba stworzenia nowej polityki dla wydzielonego OU. Miała ona dotyczyć ustawień przeglądarki Internet Explorer, a konkretnie chodziło o napis w górnym pasku (tytułowym) przeglądarki: „Internet Explorer dostarczony przez <<tu wstaw nazwe firmy>>. Ustawienie to znajduje się w gałęzi User Configuration-> Windows Settings -> Internet Explorer Maintenance -> Browser User Interface -> Browser Title. To znaczy powinno się znajdować. Okazuje się bowiem, że jeśli na kontrolerze domeny zainstalujemy nowszą wersję przeglądarki niż IE8, to nie będziemy w stanie zmienić już tego konkretnego ustawienia. Tak samo jest na stacjach z zainstalowanym dodatkiem administracji zdalnej RSAT – jeśli masz coś nowszego niż IE8, to nie poszalejesz:

Przechwytywani22e

Rozwiązaniem jest znalezienie jakiegoś starego kontrolera domeny ze starszą wersją przeglądarki i uruchomienie na tym kontrolerze edytora polityk GPO. Wtedy wszystko działa i naszym oczom ukazuje się magiczne ustawienie:

 

PrzechwytywanieMożna zapewne zmniejszyć wersję IE do poprzedniej (7 albo ewentualnie 6) i polityka GPO powinna się pokazać, ale Microsoft zaleca korzystanie IEAK, czyli Internet Explorer Administration Kit, w którym możemy stworzyć wcześniej zdefiniowane paczki instalacyjne przeglądarki zamiast sterować ustawieniami z poziomu polityk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.